McCANN Worldgroup wywodzi się z amerykańskiej agencji reklamowej McCANN Erickson, która jako pierwsza agencja sieciowa pojawiła się w Polsce. Jesteśmy światowym liderem w branży, a nasza historia sięga 1902 roku. W Polsce współkreujemy i rozwijamy rynek reklamowy od momentu jego powstania, czyli od ponad 20 lat.

Dziś, jako grupa w pełni zintegrowanych 4 agencji, specjalizujemy się we wszystkich istotnych obszarach nowoczesnego marketingu mix.

McCANN to zintegrowana agencja reklamowa łącząca ofertę z obszaru digital z tradycyjną reklamą, CRAFT to produkcja i studio post produkcyjne, Momentum specjalizuje się w obszarze marketing services i events a Weber Shandwick to nasza agencja public relations.

W 2017 roku Effie Awards wyróżnił nas jako najbardziej efektywną sieciową agencję w Europie.

W latach 2013, 2014, 2016 i 2017 Golden Drum wyróżnił nas jako najbardziej kreatywną Sieciową Agencję Europy Środkowo-Wschodniej.

McCann Truth Central

W swojej pracy korzystamy z bogatych zasobów McCANN Truth Central – komórki, przeprowadzającej na całym świecie badania i analizy. Daje nam to unikalną możliwość wyłapywania światowych trendów, zanim jeszcze pojawią się one w Polsce. Dzięki McCANN Truth Central stajemy się równoprawnym graczem nie tylko w obszarze reklamy, ale także wiedzy, która sprawia, że ta reklama trafia do właściwych odbiorców we właściwym momencie. Naszym celem, podobnie jak w innych krajach, w których działa McCANN Worldgroup – jest takie prezentowanie unikalnej wiedzy, by była ona ciekawa i zrozumiała z punktu widzenia nie tylko odbiorcy masowego, ale także wnosiła istotny wkład w postrzeganie zmian konsumenckich i trendów przez naszych obecnych i przyszłych klientów.

Truth Well Told

Od 1912 roku przyświeca nam motto „Truth Well Told”, wymyślone przez Ralpha St.Hilla, współzałożyciela agencji H.K. McCann. Stoi ono na straży integralności prac kreacyjnych tworzonych we wszystkich oddziałach McCANN Worldgroup na całym świecie.